Farnosť sv. Petra a Pavla apoštolov

Zubrohlava

Vyprosenie milostí v dnešných ťažkých časoch

biskup VojtašákVyprosujme si milosti na príhovor Božieho sluhu biskupa Vojtaššáka

Bratia a sestry!

Prežívame dni, v ktorých pociťujeme, že nie všetko máme pevne v našich rukách. Často krát nás napĺňajú obavy a strach o seba a o našich najbližších, ktorých nosíme vo svojom srdci. V hĺbke srdca vnímame, že vlastnými silami nedokážeme vyriešiť všetko. Jedno však vieme, že tam, kde končia naše sily a možnosti, tam môžeme počítať s Božou pomocou a požehnaním.  

V našej Spišskej diecéze sa už dlhý čas modlíme za blahorečenie Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Pozvime preto zvlášť v tomto ťažkom čase aj jeho k svojim súkromným modlitbám. Prednesme všetko, čo nám hovorí naše srdce Nebeskému Otcovi cez Božieho Sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Vložme s dôverou celú súčasnú situáciu i všetko čo v nej prežívame do modlitby o vyprosenie milostí na príhovor otca biskupa Jána. S veľkou dôverou v jeho pastiersku pomoc siahnime aj po Deviatniku za jeho blahorečenie a v pokore rozjímajme nad jeho životom. Boží sluha otec biskup Ján počas celého svojho života rád pomáhal, iste nám aj teraz veľmi rád pomôže pri vyprosovaní potrebných milostí od nášho Nebeského otca.  

Mons. Štefan Sečka, spišský diecézny biskup

Na stiahnutie: Deviatnik za blahorečenie biskupa Jána Vojtašáka

Vznešenejšia cesta-publikácia

Publikáciu Vznešenejšia cesta - Pavlova cesta lásky od Františka Trstenského. Je to vysvetlenie Pavlovho hymnu na lásku v 13. kapitole Prvého listu Korinťanom. Ponúkame ju na prečítanie TU.

LITURGIA DOMÁCEJ CIRKVI NA VEĽKONOČNÉ TROJDNIE 2020

liturgia trojdnie

Liturgia domácej cirkvi pre naše rodiny, aby mohli lepšie prežívať slávenie veľkonočného Trojdnia. Texty pripravil prof. F. Trstenský, a následne boli odkonzultované s odborníkmi na liturgiu pri TF KU. Táto liturgia je zvlášť odporúčaná spišským diecéznym biskupom Mons. Štefanom Sečkom.

„Tento deň je zasvätený nášmu Pánovi. A nermúťte sa, lebo radosť v Pánovi je vaša sila!“ (Neh 8, 10)

Celú liturgiu nájdete TU.

Kontaktné informácie

Adresa:

Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Zubrohlava
Hlavná 259/40
029 43 Zubrohlava

Telefón:

043 55 83 130
0918 693 660

Email:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Administrátor farnosti:

ThLic. Pavol Jurčišin

Prihlásenie