Farnosť sv. Petra a Pavla apoštolov

Zubrohlava

Národný týždeň manželstva 2020

O dva týždne začína na Slovensku jubilejný 10.ročník Národného týždňa manželstva (NTM). Je to iniciatíva otvorená pre všetkých, ktorým na manželstve záleží. Od svojho uvedenia si pomerne rýchlo získala množstvo priaznivcov a medzi Slovákmi sa celkom udomácnila. Aktuálny ročník kampane je takto predznamenaný heslom NÁŠ PRÍBEH. Každé manželstvo je jedinečné a každá dvojica si píše svoj vlastný príbeh. Téma 10-teho ročníka vytvára príležitosť zastaviť sa, pripomenúť si spoločnú históriu a motivuje k vďačnosti nielen za prežité spoločné chvíle, ale najmä za človeka, s ktorým svoj príbeh tvoríme. Termín NTM bude prebiehať už tradične vo valentínskom týždni od pondelka do nedele; tento rok je to v termíne od 10. – 16.februára 2020. Najbližšie miesto konania Národného týždňa manželstva je v Rabči. Celý program sa nachádza na plagáte. Kontaktovať sa môžete u pani Tisoňovej: 0903 543 641, alebo na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. do 12.2.2020. Viac informácií o dianí na Slovensku, ale aj o tom ako sa dá zapojiť do NTM nájdete na www.ntm.sk .

S pozdravom Mária Tisoňová, za organizátorov NTM v Rabči

2020 NTM

Don Bosco akadémia 2020 Námestovo

Saleziáni don Bosca a mladí v Námestove Vás pozývajú na „Don Bosco akadémiu“, ktorá sa uskutoční na budúcu nedeľu, 2.2.2020 v Dome kultúry v Námestove. Pri príležitosti sviatku don Bosca pripravili divadelné predstavenie na tému: „Nečakané stretnutie". Pre verejnosť bude predstavenie o 14:00 hod., a o 16:00 hod. pre rodičov účinkujúcich.

Tešíme sa na Vás. Bratia saleziáni

2020 plagat don bosco

Narodila sa Láska - Jasličková slávnosť 2019

Aj na tieto Vianoce 2019 sa mládežníci zo Zubrohlavy rozhodli, že pripravia Jasličkovú slávnosť. Do prípravy zapojili deti od tých najmenších po najväčšie, aby spolu s nimi ohlásili radostnú zvesť o tom, že sa narodila Láska. „Prišiel čas zažať svetlo!“ „Ľud, čo kráča vo tmách, uzrie veľké svetlo; nad tými, čo bývajú v krajine temnôt, zažiari svetlo.“ (Iz 9,1) Už je čas, aby sme naozaj uskutočňovali Jeho SLOVO v našich životoch, rodinách a spoločenstvách. Táto radostná zvesť bola ohlásená na Jasličkovej slávnosti 25.12.2019 na slávnosť Narodenie Pána vo Farskom kostole sv. Petra a Pavla v Zubrohlave veľmi dojemným, dôstojným a pritom jednoduchým  spôsobom – prostredníctvom poézie, hudby, hovoreného slova, tanca anjelov a dramatizácie. Všetci účinkujúci chceli sebe vlastným spôsobom umocniť a prispieť k sláveniu vianočných sviatkov pre celú farnosť. Na svoje predstavenie pritiahli svojich blízkych členov rodín, príbuzných či známych, ale hlavne malé deti, ktoré so zatajeným dychom vnímali predovšetkým dramatizovanú časť Jasličkovej slávnosti. Vdp. Pavol Jurčišin, duchovný otec farnosti, v závere Jasličkovej slávnosti poďakoval všetkým účinkujúcim a tým, ktorí pomáhali v príprave a pri jej samotnej realizácii. Všetkým prítomným udelil kňazské požehnanie.

Sr. Katarína

0723

Fotogaléria TU:

 

Kontaktné informácie

Adresa:

Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Zubrohlava
Hlavná 259
029 43 Zubrohlava

Telefón:

043 55 83 130

Email:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Administrátor farnosti:

ThLic. Pavol Jurčišin

Prihlásenie