Farnosť sv. Petra a Pavla apoštolov

Zubrohlava

Národný pochod za život 2019 Bratislava

Národný pochod za život sa uskutoční presne v nedeľu 22. septembra 2019 v Bratislave. Účastníkom sa na pochod oplatí prísť už o deň skôr v sobotu 21. Septembra 2019, kedy sa bude konať bohatý sprievodný program. Prvý Národný pochod za život sa uskutočnil v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Vo svojom čase boli najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Celkovo ich navštívilo vyše 150 tisíc ľudí. Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je  Konferencia biskupov Slovenska (KBS) a nezisková organizácia Kanet. KBS si zároveň uvedomuje, že téma ochrany života sa týka celej spoločnosti a preto pozýva do spolupráce aj ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Na príprave Národného pochodu za život sa podieľa množstvo partnerov. Misiou Národného pochodu za život je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život každého človeka. Chceme dosiahnuť spoločenskú i legislatívnu ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť. Takéto Slovensko chceme, o takomto Slovensku snívame. Pridajte sa k nám. Snívate s nami tento sen aj Vy! Príďte 22. septembra 2019 do Bratislavy povedať ÁNO ochrane každého ľudského života od počatia po prirodzenú smrť. Pomôžte nám meniť Slovensko, aby bolo plné úcty k životu. 

Plagát NPZZ19

Bobrovská púť 2019

 V dňoch 15.-18.8.2019  sa koná Bobrovská púť. Program púte si môžete prečítať na plagáte. Všetkých vás srdečne pozývame do Bobrova.

Bobrovská púť 2019

Pamätný deň Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka v Zákamennom - 2019

Dňa 3.8.2019, t.j. v sobotu, sa slávi Pamätný deň Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka v Zákamennom. Slávnostnú ďakovnú svätú omšu o 10:30 hod. bude celebrovať a prítomným veriacim sa v homílii prihovorí J. Em. Jozef kardinál Tomko. Pred svätou omšou bude pobožnosť Fatimskej soboty, keďže na tento deň pripadá aj prvá sobota v mesiaci august. Po skončení svätej omše nasleduje prezentácia nového filmového dokumentu o Božom sluhovi biskupovi Jánovi Vojatššákovi, ktorý sa pripravuje v talianskej koprodukcii.  Rádio Lumen bude prenášať celú túto slávnosť. Všetkých vás srdečne pozývame na túto slávnosť.

Plagát TU.

Levočská púť 2019

Levočská púť 2019

Tohoročná hlavná púť na Mariánskej hore v Levoči sa uskutoční  v dňoch: 30. jún - 7. júl 2019. Počas celého týždňa – každý deň sa bude slúžiť sv. omša. Vyvrcholením celotýždenného duchovného programu bude slávnostná odpustová sv. omša, ktorú bude celebrovať J. Em. Kardinál Stanisław Ryłko, arcikňaz Baziliky Santa Maria Maggiore v Ríme.

Záujemcovia o autobusovú púť do Levoče v sobotu 6. júla 2019 a v nedeľu 7. júla 2019, sa môžu prihlásiť v predajni Svetlo v Námestove. Odchod autobusu na púť do Levoče je v sobotu 6. júla 2019 o 12,30 hod. z parkoviska pod kostolom v Námestove. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 3. júla 2019 v predajni Svetlo v Námestove. Cena je 11.-€. Na plagáte, ktorý sa nachádza vo vchode kostola je uvedené aj číslo telefónu do predajne Svetlo v Námestove.     

Plagát s bližšími informáciami TU.

Kontaktné informácie

Adresa:

Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Zubrohlava
Hlavná 259
029 43 Zubrohlava

Telefón:

043 55 83 130

Email:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Administrátor farnosti:

ThLic. Pavol Jurčišin

Prihlásenie