Farnosť sv. Petra a Pavla apoštolov

Zubrohlava

15. rozhlasová púť Rádia Lumen do Sanktuária Božieho Milosrdenstva v Krakove 2019

Katolícke Rádio Lumen organizuje a pozýva Vás na 15. rozhlasovú púť Rádia Lumen do Sanktuária Božieho Milosrdenstva v Krakove, ktorá sa uskutoční v sobotu 4. mája 2019 so začiatkom o 9:00 hodine.

Okrem duchovného programu si môžete pozrieť pôvodné Sanktuárium Božieho Milosrdenstva, v ktorého areáli sa nachádza kláštor z 30-tych rokoch 20. storočia, kde žila rehoľná sestra sv. Faustína. Prostredníctvom nej ako apoštolky Božieho milosrdenstva sa svet zoznámil s odkazom Ježiša Krista o Božom milosrdenstve. V kostolíku Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva – pôvodnom Sanktuáriu Božieho Milosrdenstva je umiestnený obraz Božieho milosrdenstva a tiež relikvie rehoľnej sestry sv. Faustíny. V uvedenom areáli kláštora sa nachádza už aj novovybudovaná veľkolepá Bazilika – nové Sanktuárium Božieho Milosrdenstva.

Pútnici môžu navštíviť aj novovybudované Centrum sv. Jána Pavla II., ktoré sa nachádza oproti kláštoru sestier Kongregácie Matky Božieho milosrdenstva a Sanktuária Božieho Milosrdenstva v Krakove-Lagievnikoch. V tomto centre sa nachádza Sanktuárium sv. Jána Pavla II., kde sú umiestnené relikvie sv. Jána Pavla II. a vedľa chrámu je múzeum, v ktorom sa dajú vidieť vzácne dary, ktoré dostal pápež Ján Pavol II. na svojich apoštolských cestách.

Ďalšie informácie o púti a jej programe sú k dispozícii na plagáte.

Kontaktné informácie

Adresa:

Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Zubrohlava
Hlavná 259
029 43 Zubrohlava

Telefón:

043 55 83 130

Email:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Administrátor farnosti:

ThLic. Pavol Jurčišin

Prihlásenie